Antika Plak Alanlar

Antika Plak Alanlar

Antika plak alanlar diye yazdığımız bu yazımız da antika plaklarınızı değerinde almaktayız.

Antika plak demek 33 lük ve 45 lik plaklarınızı kapsamıyor. Antika plak eski taş plaklarınızı ve silindir olan ilk plak modellerini kapsar.

Bu yazımız da bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Taş plaklar aslında ilk plak modeli değildir. Edisonun çıkardığı silindir plaklar bir çok kimsenin bilmediği plak modelidir.

Bu plaklar genellikle yabancı sanatçıların kayıtları mevcuttur. Bu plakların resimlerini de yine yazımız da paylaşacağız.

antika plaklarınızı alıyoruz...

antika plak alanlar

Bu silindir plakları çalan aletin ismi fonograf dır. Fonograf icadı ile başlayan serüveni  gramofon ile devam etmiş ve şuan ki pikapların icadı ile rayına oturmuştur. Plak çaların babası fonograf dır. çünkü pikapların piyasaya çıkmasının sebebi bu alettir.

Fonograflar silindir şeklinde plakları çalsa da kullanımda ki  aksaklıklar nedeni ile gramofon icat olmuş sonrasın da bunda ki aksaklıklarda değişim ile pikapların icadı ile sorunsuz müzik dinlemenin önü açılmıştır.

Antika plak nedir ?.

Antika plak fonografların çaldığı silindir plak ve sonrasında üretilen taş plaklardır. Diğer plaklar retro diye anılabilir ama antika değildir.

Çünkü antika plakların plakçalarları elektrik ile işlemez tamamen kurmalı zemberek ile kurularak çalınır.

Bu türde çalan plakların fonograf da dahil olmak üzere antika  adı altında alınıp satılabilir. Çünkü ilk imalatı 1898 yılında olduğu için günümüzden 132 sene önce imal edilmiştir.

Doğal olarak da 100 seneyi geçkin her ürün antika kabul edilir.

Antika plak alanlar firmamız da bu türde ki antika ürünlerinizi değerinde almaktadır. Bizleri aramdan bu tür de ki antika ürünlerinizi satmayınız.

Bizlere bu ürünlerinizi satmak istediğiniz de bize ulaşmanız çok kolaydır. Hemen sitemize girip iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

Telefon ile aramak istediğiniz da ana sayfamızın üst kısmın da ki “Hemen Ara” butonuna tıklayarak hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Sitemize akıllı telefonlarınızdan girdiğiniz de karşınıza çıkacak olan Whatsapp iletişim butonumuzdan bizlere hemen resim gönderip antika plaklarınıza fiyat alabilirsiniz.

Bu plaklarınızın kabları var ise normal değerinden fazla fiyata aldığımızı da bilmenizi isterim. Antika plaklarınızın kabları çok önemlidir. Çünkü taş plak olduğu için kabları olmadığı zaman çok deforme olur.

Plaklarınızı satmadan önce bizi aramayı unutmayınız…

Antika plak alan yer

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim